Cat m-a costat o zi de schiat – Partea a doua

Azuga, Joi 27 Ianuarie 2011

Sandwich: 6 lei
Benzina: 100 lei/3 = 33,33 lei
Parcarea: 5 lei/3 = 1,67 lei
Ski pass de zi: 140 lei – 30% = 98 lei
Ciocolata calda: 4 lei
Apa plata 0,5 l: 3 lei
Ceai: 3 lei
3 Hot-dogs de la IKEA: 3 lei
TOTAL: 152 lei

Am urcat cu telegondola de 16, 17 sau de 18 ori, dar cred ca de 17 ori. Este foarte mult si sunt incantat de asta. Prima coborare am terminat-o la 9:45 si ultima urcare am inceput-o la 16:11. Am schiat pentru prima oara si pe partia Cazacu.

Am plecat de acasa la 6:30 dimineata si de la Piata Presei pe la 6:55. Am ajuns la Azuga la 8:45 parca. Am plecat de la Azuga pe la 17:38 si am ajuns la IKEA pe la 19:20.

Daca mergeam cu trenul ma costa transportul 61,2 lei trenul, doua calatorii de metrou si doua calatorii cu maxi-taxi-ul in Azuga. Plus ca faceam mult mai mult pe drum in total, era mult mai incomod etc. Avantajele ar fi fost ca nu trebuia sa conduc si eram mai in siguranta. Asa m-a costat transportul 35 de lei.

A fost o zi superba cu zapada buna si soare frumos !

17 coborari… va dati seama ?!?

Cititi si articolul de anul trecut:
Cat m-a costat o zi de schiat

0 thoughts on “Cat m-a costat o zi de schiat – Partea a doua

  • Draga Anonim,br /br /Cred ca nu prea ai circulat cu trenul sau ai avut mereu ghinion de vagoane murdare si de oameni quot;murdariquot;.br /br /Dupa o zi de schiat, si nu numai, e perfect sa atipesti in tren, in caldura, fara sa te intereseze cine conduce trenul si ce e in exteriorul trenului. br /br /Eu evidentiam de ce a fost mai bine sa merg cu masina si nu cu trenul. Dar imi place sa expun si avantaje si dezavantaje.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.